فیلم مستند رموز سطح: دیدگاه ریاضیات مریم میرزاخانی ۲۰۲۰

فیلم Secrets of the Surface: The Mathematical Vision of Maryam Mirzakhani
فیلمی مستند، محصول سال ۲۰۲۰ کشور آمریکا، به کارگردانی جورج پاول چیچری است.
فیلم رموز سطح: دیدگاه ریاضیات مریم میرزاخانی توسط کمپانی زالا فیلمز تولید شده است و زندگی مریم میرزاخانی، ریاضی ‌دان ایرانی و استاد دانشگاه استنفورد را مورد بررسی قرار می دهد. مریم میرزاخانی که از او به عنوان یکی از نوابغ علم ریاضی یاد می‌شود، در سال ۲۰۱۴ برنده مدال فیلدز شد که هر چهار سال یک بار توسط انجمن جهانی ریاضیات به یک ریاضی ‌دان برجسته اهدا می‌شود. این مدال ارزشمندترین جایزه در علم ریاضیات است و میرزاخانی تنها زن و اولین ایرانی است که برنده مدال فیلدز شده است.
روایت زندگی الهام‌‌بخش و تاثیرگذار ریاضی‌ دان بزرگ ایرانی از نگاه همکاران و دوستانش.
امتیاز : 8.8
مریم میرزاخانی
مریم میرزاخانی ریاضی‌ دان ایرانی و استاد دانشگاه استنفورد، متولد ۲۲ اردیبهشت ۱۳۵۶ در تهران بود.
مریم میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ به دلیل فعالیت در زمینه دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ ای آنها، برنده مدال فیلدز شد که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی تنها زن و اولین ایرانی برنده مدال فیلدز است. مریم میرزاخانی در دوران تحصیل در دبیرستان فرزانگان تهران، برنده مدال طلای المپیاد جهانی ریاضی در سال‌ های ۱۹۹۴ هنگ‌ کنگ و ۱۹۹۵ کانادا شد و در این سال به‌ عنوان نخستین دانش‌ آموز ایرانی نمره کامل را به دست آورد.
از مریم میرزاخانی به‌ عنوان یکی از ده ذهن جوان برگزیده سال ۲۰۰۵ از نگاه نشریه پاپیولار ساینس در آمریکا و ذهن برتر در رشته ریاضیات تجلیل شد. میرزاخانی برنده جوایزی چون جایزه ستر از انجمن ریاضی آمریکا در سال ۲۰۱۳ و جایزه کلی بود. وی از یکم سپتامبر ۲۰۰۸ در دانشگاه استنفورد استاد دانشگاه و پژوهشگر رشته ریاضیات بود.
مریم میرزاخانی در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۶ در سن ۴۰ سالگی در بیمارستانی در کالیفرنیا چشم از جهان فرو بست.

شما در حال تماشای ویدیوی ” فیلم مستند رموز سطح: دیدگاه ریاضیات مریم میرزاخانی ۲۰۲۰ با لینک مستقیم ” در سایت بتا ویدیو هستید که در تاریخ 2021-05-14 08:09:10 توسط کاربران در بتاویدیو آپلود شده است.

فیلم مستند رموز سطح: دیدگاه ریاضیات مریم میرزاخانی ۲۰۲۰ با کیفیت عالی Full HD

مدت زمان ویدیو فیلم مستند رموز سطح: دیدگاه ریاضیات مریم میرزاخانی ۲۰۲۰ بدون سانسور حدودا 4196 ثانیه است.

برچسب های این پست :
فیلم مستند رموز سطح: دیدگاه ریاضیات مریم میرزاخانی ۲۰۲۰ بدون سانسور,برنده مدال فیلدز, مریم میرزاخانی, مستند, مستند دوبله فارسی, مستند علمی

منبع ویدیو : شهروز

زمانی که شما درحال دیدن فیلم و سریال هستید، افرادی هستند که از این وقت برای کسب درآمد استفاده میکنند و حتی در زمان فیلم دیدن هم درآمد دارند!

برای کسب درآمد 4 میلیون تومان در روز روی دکمه زیر کلیک کنید (120 میلیون تومان در ماه)

کسب درآمد تضمینی 4 میلیون تومان در روز